Voice Modem چیست؟

مودم های Dial-up بر خلاف تصور عموم که تنها برای ارتباط با اینترنت در گذشته استفاده می شده است، دارای کاربردهای دیگری نیز می باشد. در واقع دارای امکانات دیگری است که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. یک از این امکانات Voice  می باشد که امکان ارسال صوت بر روی خط را فراهم می نماید. در واقع اگر مودمی دارای سرویس Voice باشد، می توانید مطمئن باشید که این مودم دارای قابلیت پخش صدا بر روی خط تلفن می باشد.

مودم در هنگام کار، در یکی از Mode های خود قرار دارد. Mode اصلی دیتا(Data) می باشد که در هنگام اتصال به اینترنت در این حالت قرار داریم و در هنگام انتقال صدا به حالت Voice می رود.

سیستم هایی مثل تلفن گویا (IVR) که نیاز به پخش و یا ضبط صدا بر روی خط دارند، محتاج این سرویس بر روی مودم می باشند که در صورت عدم وجود این امکان بر روی مودم، امکان استفاده از آن بعنوان وسیله ارتباطی برای تلفن گویا وجود نخواهد داشت.

روش تشخیص Voice مودم

Voice Modem

Voice Modemراهی که در گذشته جهت تشخیص وجود سرویس Voice توسط عوام استفاده می شد، مشاهده سوکت های اسپیکر و میکروفن بر روی پنل مودم بود که در صورت وجود گمان می کردند که این مودم Voice دارد. اما مراقب باشید که این اشتباه را مرتکب نشوید. چرا که بسیاری از مودم ها دارای Voice بوده ولی دارای سوکت های اسپیکر و میکروفن نیستند و بالعکس. لذا بهترین راه برای تشخیص این مسئله مراجعه به کاتالوگ مودم و یا تست آن توسط یک نرم افزار تلفن گویا و یا ویندوز می باشد.

لازم به ذکر است که تمام مودم هایی که در این سایت ارائه می گردند. دارای امکان Voice می باشند و می توانید با اطمینان خاطر این مودم ها را تهیه نمایید. توجه داشته باشید که بسیاری از مودم ها، مخصوصا مودم های اکسترنال، دارای نمونه های تقلبی بوده که از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی با نمونه اصلی ندارند و ما فقط با تست کردن نمونه اصلی را شناسایی کرده و به مشتریان ارائه می نماییم.