تقویم سال ۱۴۰۲ مناسبت ها و تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران برای گوگل

تقویم سال 1402 مناسبت ها و تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران برای گوگل
Multiple Square Business Card Psd Mockup

از آنجا که تقویم گوگل یک تقویم بسیار جامع و عمومی است که در تمام گوشی های تلفن و کامپیوترها مورد استفاده گسترده قرار می گیرد ولی دارای مناسبت های اسلامی و تعطیلات رسمی کشور ایران نیست، لذا بر آن شدیم که با ارائه یک تقویم برای آن که دارای تمام مناسبت های شمسی و قمری است، این مشکل را برای همیشه حل کنیم.

لازم به ذکر است که اساس تقویم گوگل، سال میلادی است و مناسب های کشور ما بر اساس تقویم شمسی و تقویم قمری. لذا لازم است هر ۴ سال یک بار، جابجایی در مناسبت های شمسی و هر سال جابجایی در مناسبت های قمری در تقویم صورت پذیرد. که این کار توسط ما به صورت دائم انجام می گیرد و با استفاده از این تقویم می توانید مطمئن باشید که تمام مناسبت ها را به روز در دسترس خواهید داشت.

مناسبت های مهم سال ۱۴۰۲

مناسبت های زیادی وجود دارند که می توانند در تقویم ها آورده شوند. ولی برخی مناسبت ها مهم تر هستند. در این تقویم سعی کرده ایم که مناسبت های مهم و کاربردی را درج کنیم و از ذکر مناسبت های غیر کاربردی اجتناب کنیم. تا محیط تقویم شما زیاد شلوغ نباشد. هرچند شما می توانید درون تقویم گوگل هر مناسبتی که نیاز دارید را خودتان اضافه کنید.

مناسبت های مهم تقویم

  • مناسبت های ملی
  • مناسبت های مذهبی

تقویم تعطیلات و مناسبت های مذهبی و ایرانی گوگل

مزایای استفاده از تقویم ما

این تقویم بهترین تقویمی است که شما می توانید به اکانت تقویم گوگل خود اضافه کنید. در زیر تعدادی از دلایل این مزیت را برای شما بیان می کنیم.

  • این تقویم به علت استفاده مداوم توسط ما، هر روز در حال بهینه سازی و رفع اشکالات است و می توانید مطمئن باشید که کوچک ترین اشکالی ندارد.
  • می توانید درخواست دهید تا تغییرات مورد نظر شما در آن اعمال شود. این درخواست ها بررسی شده و در صورت درخواست زیاد و اهمیت، اعمال خواهد شد.
  • جابجایی های روزهای قمری و تعطیلات احتمالی درون آن اعمال می شود.
  • نمایش تعطیلات رسمی به صورت قرمز
  • این تقویم به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

نحوه افزودن تقویم به گوگل

برای استفاده از این تقویم کافیست ابتدا لینک زیر را باز کنید.

تقویم مناسبت های 1400 گوگل
پس از نمایش این صفحه بر روی گزینه + Google در زیر تقویم کلیک کنید.

سپس از شما درخواست می کند اکانت گوگل خود را انتخاب و اضافه شدن تقویم را تأیید نمایید.

کار تمام است. هم اکنون در تقویم گوگل شما در تمام دستگاه های متصل مثل رایانه شخصی، لپ تاپ، تبلت و گوشی همراه تان این تقویم را خواهید داشت. پیشنهاد می کنیم برنامه تقویم گوگل را از فروشگاه گوگل نصب نمایید.

ممکن است پس از انجام این کار، هنوز تقویم در گوشی همراه شما نمایش داده نشود. برای نمایش، لازم است، نمایش این تقویم را از منوی تقویم فعال نمایید.

نحوه فعال کردن تاریخ شمسی در تقویم گوگل

همانطور که اطلاع دارید، مبنای تقویم گوگل تاریخ میلادی است و تاریخ شمسی را به صورت پیش فرض نمایش نمی دهد. برای نمایش تاریخ شمسی در تقویم گوگل لازم است که تقویم دوم (Alternate calendar) را در تنظیمات تقویم گوگل بر روی Persian calendar قرار دهید.

فعال کردن تاریخ شمسی در تقویم گوگل
چطور تاریخ شمسی در تقویم گوگل فعال کنیم؟

نحوه تنظیم اولین روز هفته در تقویم گوگل

به صورت پیش فرض، تقویم گوگل دوشنبه را به عنوان روز اول هفته نمایش می دهد؛ و این امر برای ما ایرانیان اذیت کننده است. برای اصلاح این مورد باید در تنظیمات تقویم گوگل از قسمت Start of the week روز اول هفته را بر روی شنبه (Saturday) تنظیم نمایید.

تنظیم اولین روز هفته در
چطور اولین روز هفته را در تقویم گوگل تنظیم کنیم؟

یک درخواست

از آنجا که این تقویم رایگان است، لطفا پس از استفاده نظر خود را در زیر این صفحه در مورد آن برایمان اعلام نمایید.